Foredrag om sjælsrejse via Multiinkarnations Terapi den 12. dec. 2020
Foredrag om Multiinkarnations Terapi
Foredraget indeholder en gennemgang af Multi Inkarnations Terapien og, hvordan det kan hjælpe dig til udvikling i dit liv lige nu og til at få ryddet op i den bagage, som du har bragt med ind i dit liv denne gang. Inklusiv en MIT-test hvis du ønsker det.
- Multiinkarnations Terapi er for dig, som vil mere end bare ridse i overfladen af hvem du virkelig er.
- Multiinkarnations Terapi er for dig som ønsker at skabe en optimal dyb kontakt med dit Højere Selv.
Læs mere om Multi Inkarnations Terapi her, eller kontakt mig for et foredrag.

Spørgsmål, svar og gratis tema-test
Foredraget er en perfekt mulighed til at få stillet din nysgerrighed til Multi Inkarnations Terapien og en super introduktion til hvad det vil give dig at gå i sessions med MIT.
Der er mulighed for at stille alle dine spørgsmål og få afklaring via kinesiologi-muskeltest / MIT-test om, hvor du står temamæssigt i forhold til dit liv og, hvad du trænger til at få renset ud og givet slip på eller få integreret i dit liv lige nu.
Testen er helt uforpligtende og du kan bruge den til det du ønsker, om det er at gå i MIT-sessions eller at du vil varetage dit tema på anden måde, er op til dig.
Ikke et online foredrag eller kursus

Chris Griscom er grundlæggeren af MIT / Multiinkarnations Terapien
Foredraget er ikke noget online-foredrag og Multiinkarnations Terapi er ikke et kursus eller behandling du kan tage on-line. Dette er den dybeste indre transformation og visdom i din krop og i dit sind og du kan KUN gøre det alene. Din indre udvikling og indre rejse kan ikke tages sammen med andre, men ene og alene med dig selv. I Multiinkarnations Terapien gør du det hele selv, mens jeg er ved din side som støtte til din proces.
Jeg har selv gennemgået alle forløbene mange gange og fulgt processen hos alle mine klienter siden 2004, hvor jeg fik min eksamen fra den 3 årige uddannelse som Multiinkarnations Terapeut.
Du kan læse alle de fantastiske udtalelser fra mine klienter her.
Overvejer du Multiinkarnations Terapi ?
Vælg det hvis du har lyst til
- at finde ud af hvem du, i virkeligheden er, og forstå dine handlemønstre, tanker og følelser
- at opleve indre historier, med dig i hovedrollen og dit Højere Selv som guide
- at fylde dit liv med nyt positivt indhold
- at afklare hvorfor du er, hvor du er, og hvorfor du gør, som du gør
- at forvandle negative følelser til positiv energi og flow
- at opleve virkeligheden ændre sig som du ændre din bevidsthed med klarhed og visdom
- at finde ud af hvorfor du bremser dig selv
Hvilke forhindringer skaber du ?
Når vi ikke handler på den indsigt vi får fra vores indre, opstår der sygdom eller andre ubalancer.
- Hvilken indsigt har du for nyligt opnået og stadig ikke handlet på ?
- Hvad forhindrer dig i at have en dyb kontakt med dit Højere Selv og dets indre vejledning?
I foredraget kommer jeg ind på hvillke forhindringer vi som mennesker har, for at nå dybere i kontakt med vores Højere Selv og få en indre vejledning. Ofte er foredraget en stor øjenåbner for de deltagende !
Du er din egen livsvejleder
Du er din egen livsvejleder og det oplever du i et Multiinkarnations Terapi forløb, hvor du bliver din egen fysioterapeut, læge, massør, clairvoyant og spirituelle medie på det dybeste plan. Du kan det hele selv! Når du går til behandling udenfor dig selv, vil du altid blive behandlet med de briller på eller med den indgangsvinkel, som din behandler har.
Få det hele med
Du får aldrig en behandling med det store overblik udenfor dig selv, da de forskellige behandlere ofte er specialister indenfor et bestemt område og ikke har det hele med. Men hvem kan også have det hele med ? Det er umuligt for et fysisk menneske at få det hele med.
Den eneste som får det hele med og i den optimale rækkefølge er dit eget Højere Selv. Dit Højere Selv har det store overblik, kender alt til dig og har ubetinget kærlighed til lige netop DIG. Og det er den kontakt du skaber igennem et Multiinkarnations Terapi forløb, så du dybt inde i dig mærker den forbindelse med dit Højere Selv.
Du får en BONUS samtale efter dit MIT-forløb
Et Multiinkarnations Terapi forløb inkluderer en kinesiologi-test, hele vejen rundt fysisk, psykisk og kemisk, så du får rettet op på eventuelle mangler i kosttilskud eller i din kost. Desuden chekker jeg dit immunforsvar og vi får sammen sat en målsætning, for det du ønsker at få ud af dit MIT-forløb.
En ekstra bonus når du tager et MIT-forløb i HjertetsVej, er en times gratis opfølgende samtale indenfor 3 mdr. efter sidste sessionsdag. Den opfølgende samtale kan også tages over Skype, FaceTime eller mobilen. Den afsluttende samtale er en vigtig del af MIT-forløbet, for at chekke op på din tidligere test og for at du kan holde din balance i den nye dig.
Se flere foredrag og workshops her
Tilmelding senest 7 dage før, medmindre andet står anført, på telefon 40332283 eller e-mail: sina@hjertets-vej.dk .
Din plads er først booket ved betaling. (Husk der er begrænset pladser)
En anden mulighed for et Multiinkarnations Terapi foredrag:
Ønsker du et foredrag hos dig, i venindeklubben, til en polterabend eller en fødselsdag m.m.
Bestil et foredrag om Multiinkarnations Terapi i dine egne lokaler med dine egne gæster (max 10 pers.).
Foredraget er inkl. gratis test af tema til alle deltagerne og efterfølgende kort samtale.
Kontakt migfor en dato, så vi kan arrangere det sammen!
Udtalelser efter MIT-foredrag:
“Et fantastisk foredrag! Fortalt i et sprog, så selv jeg kunne forstå det. Sina er god til at fortælle og tiden fløj afsted og BUM, så var foredraget færdigt. Super spændende!”
Felica Lotuszen
“Spændende og nærværende at høre om MIT. Jeg kan mærke den varme energi fra dig og det du fortæller om og det vækker resonans i mig . Jeg glæder mig til forløbet med MIT “
Ann Due Egeslund
Super lærerigt og spændende indblik i livet – tusind tak for et kanon godt foredrag !
Ulla Sørensen
“Tusind tak for et rigtig godt MIT foredrag. Mine veninder jeg havde med og incl. mig selv syntes det var super godt og meget inspirerende. Jeg ser frem til at komme i et sessionsforløb hos dig inden længe, hvor du helt sikkert vil hjælpe mig af med, for mig, skjulte følelsesmæssige knudepunkter.”Knus og kærlig hilsen fra Alice
Tak for et godt og spændende foredrag om MIT og kinesiologi. Selvom det varede 2 timer, synes jeg alligevel at der var mange områder, hvor jeg gerne ville vide mere. Men det lyder helt utroligt, alt det man kan opnå i et terapiforløb. Hvem vil ikke gerne have kontakt til sit Højere Selv og slippe for sine skavanker?
Stefan
Foredraget var meget inspirerende, spændende og interessant. Man går fra foredraget med åbent sind og positivitet og håb. Tak for en dejlig og hyggelig aften og skønne snacks 🙂
Tina Munkholm
Foredraget var positivt og jeg har lyst til at prøve et sessionsforløb. Jeg synes det virker meget interessant. Der er noget at tænker over efter foredraget. Man kan jo gøre noget ved det hele – det er fantastisk !
Lisa Søgaard
Jeg og min veninde var til foredrag om multiinkarnationsterapi sidste lørdag.
Det var yderst spændende. Du fortalte fint om din rejse i livet og hvordan du landede hvor du er idag. Multiinkarnationsterapi er et stort emne og 2 1/2 time giver kun et lille indblik.
Du hører fra mig igen når jeg er helt klar.Karla
Book din plads
Du kan også tage kontakt til Sina Heile på mobil 40332283 eller sina@hjertets-vej.dk
Dato og tid
Start: 12. december 2020 kl.10:00
Slut: 12. december 2020 kl.12:30
Varighed: Foredrag Foredrag aften
Arrangør
Kontakt information:
E-mail: sina@hjertets-vej.dk
Telefon: 40 33 22 83
Mere information
Sted og vejvisning
Denne event finder sted i HjertetsVejs egne lokaler.
Adresse: Åvænget 3, Voerså, 9300 Sæby, Denmark
Google maps vejvisning
Rejseplanen
